Medarbejdere i Aarhus

Ledelse

Marianne Jensen
Forstander

Kirstine Alexandersen
Udviklingsleder

Jan Lundshøj
Administrativ leder

Charlotte Mendes
Job og Sprog Afdelingen

Administration

Bente Nylandsted Fenger
Administrativ medarbejder

Fouad Said Mansour
Administrativ medarbejder

Sanel Sinanovic
Administrativ medarbejder

Loubna Abbani
Økonomimedarbejder

Louise Petersen
Administrativ medarbejder

Maria Tornslev
Receptionist

Meryem Ünalan
Administrativ medarbejder

Michael Sumit Nielsen
Elev

Quyen Phuong An
Økonomimedarbejder

Supattra Sang-ngam Christensen
Administrativ medarbejder

Vejledere

Aino Riis
DU1 (MODUL 3-6), EN HEL DAG - EN HEL VERDEN OG DU3 (TIRSDAG OG TORSDAG AFTEN)

Ann Elveberg
INTERNATIONAL STAFF AND SPOUSES AT AARHUS UNIVERSITY OG NORDISKE HOLD

Bent Frederiksen
DU3 (MANDAG OG ONSDAG AFTEN), LØRDAGSUNDERVISNING OG VIRKSOMHEDSFORLØB

Bente Sanchez
DU3 (MODUL 6) OG PRØVEANSVARLIG

Bodil Hvelplund
FVU OG ORDBLINDEUNDERVISNING

Charlotte Mendes
KOORDINATOR DU1 (MODUL 1-2) OG DU2 (MODUL 1-2)

Christina Aggerholm Odgaard
INTERNATIONAL STUDENTS AT AARHUS UNIVERSITY AND OTHER EDUCATIONAL INSTITUTIONS

Jette Scott Sørensen
DU2 (MODUL 3-6) OG ENEUNDERVISNING

Lone Wendelin
En Hel Dag - En Hel Verden

Stine Mørch Olsen
Netdansk

Kirsten Hammelev
DU3 (MODUL 1-5)

Maria Mertiri
INTERNATIONAL STUDENTS AT VIA UNIVERSITY COLLEGE

Andrei Păduroiu
International students and staff at Aarhus University

Undervisere

Anette Jensen
Underviser

Anette Leth
Underviser

Anette Pinholt
Underviser

Ania Stepniewska
Underviser

Annelise Hessellund
Underviser

Annemette Gravgaard Larsen
Underviser

Anne-Mette Mors Sebastin
Underviser

Birgit Poulsen
Underviser

Birgit Sørensen
Underviser

Birgit Wind Andreasen
Underviser

Brian Nocis Jensen
Underviser

Carsten Puggaard Kristensen
Underviser

Christel Tarber
Underviser

Dorte Hardam Kristiansen Janin
Underviser

Dorte Stenderup
Underviser

Ellen Rasmussen
Underviser

Erland Sperlig
Underviser

Erling Pugfod Iversen (FO)
Underviser

Fatma Aydin
Underviser

Frans Kjær Nielsen
Underviser

Hanne Skodborg Nielsen
Underviser

Hanne Sølvsten Post Khalili
Underviser

Hanne Østerby Knudsen
Underviser

Helle Friis Eriksen
Underviser

Helle Primdahl
Underviser

Herluf Schelde
Underviser

Irene Bruun (AOF)
Underviser

Ivar Thomassen
Underviser

Jana Madsen
Underviser

Jes Grand Graversen
Underviser

Karen Bjerregaard
Underviser

Karen Mathiasen
Underviser

Kirsten Berg
Underviser

Kirsten Dennild
Underviser

Kirsten Frisgaard
Underviser

Lene Blach Olesen
Underviser

Lene Brandt
Underviser

Lise Stagsted (AOF)
Underviser

Lone Beck
Underviser

Mai Broe Kobbersmed
Underviser

Margrethe Pedersen Sanggaard
Underviser

Marianne Haar
Underviser

Marie Luise Hauge Nielsen
Underviser

Mette Hallundbæk Ottosen
Underviser

Nanna Christina Kühle Maleskic
Underviser

Per Andersen
Underviser

Pernille Søndergaard Leth
Underviser

Signe Sengar
Underviser

Simon Leunbach
Underviser

Sonja Tarp
Underviser

Sophia Frovin Jensen
Underviser

Sten Bo Borg Pedersen
Underviser

Susi Kirstine Sommer
Underviser

Susanne Wolf
Underviser

Tanja Reinke Mikkelsen
Underviser

Tina Fyhn
Underviser

Torkild Bisgaard
Underviser

Vibeke Bruun
Underviser

Vigdis Jensen
Underviser

Aase Juul
Underviser

Andet personale

Bente Martensen
Rengøringsleder

Flemming Kühl
Teknisk serviceleder

Jacob Møller
Frivilligkonsulent

Kim Jensen Knold
IT support

Jesper Høvenhoff Frandsen
IT support

Samuel Jensen
IT administrator

Thomas Hybel Brandstrup
Udviklingskonsulent

Thomas Larsen
Teknisk servicemedarbejder