Medarbejdere i Aarhus

Ledelse

Heri Körner
Forstander

Marianne Jensen
Souschef

Kirstine Alexandersen
Udviklingsleder

Jan Lundshøj
Administrativ leder

Charlotte Mendes
Job og Sprog Afdelingen

Administration

Bente Nylandsted Fenger
Administrativ medarbejder

Fouad Said Mansour
Administrativ medarbejder

Gitte Mulbjerg Knudsen
Administrativ medarbejder

Loubna Abbani
Økonomimedarbejder

Louise Petersen
Administrativ medarbejder

Maria Tornslev
Receptionist

Meryem Ünalan
Administrativ medarbejder

Michael Sumit Nielsen
Elev

Quyen Phuong An
Økonomimedarbejder

Supattra Sang-ngam Christensen
Administrativ medarbejder

Koordinatorer

Aino Riis
Koordinator for Danskuddannelse 1 modul 3-6, En hel dag – En hel verden, DU3 aften (tirsdag og torsdag), Nordiske hold

Ann Elveberg
International staff and spouses at Aarhus University

Bent Frederiksen
DU3 og Arbejdsmarkedsrettet dansk

Bente Sanchez
Prøveansvarlig og koordinator for modul 6 på DU3

Bodil Hvelplund
FVU og Ordblindeundervisning

Christina Aggerholm Odgaard
International students

Jette Scott Sørensen
Koordinator

Lone Wendelin
En Hel Dag - En Hel Verden

Sandra Păduroiu
International students and staff at Aarhus University

Stine Mørch Olsen
Netdansk

Kirsten Hammelev
DU3 dag Modul 1 til og med Modul 4, Lærerskema og Testplanlægning

Maria Mertiri
VIA

Undervisere

Anette Jensen
Underviser

Anette Leth
Underviser

Anette Pinholt
Underviser

Ania Stepniewska
Underviser

Annelise Hessellund
Underviser

Annemette Gravgaard Larsen
Underviser

Anne-Mette Mors Sebastin
Underviser

Birgit Poulsen
Underviser

Birgit Sørensen
Underviser

Birgit Wind Andreasen
Underviser

Brian Nocis Jensen
Underviser

Carsten Puggaard Kristensen
Underviser

Christel Tarber
Underviser

Dorith Brink
Underviser

Dorte Hardam Kristiansen Janin
Underviser

Dorte Stenderup
Underviser

Ellen Rasmussen
Underviser

Erland Sperlig
Underviser

Erling Pugfod Iversen (FO)
Underviser

Fatma Aydin
Underviser

Frans Kjær Nielsen
Underviser

Hanne Skodborg Nielsen
Underviser

Hanne Sølvsten Post Khalili
Underviser

Hanne Østerby Knudsen
Underviser

Helle Friis Eriksen
Underviser

Helle Primdahl
Underviser

Herluf Schelde
Underviser

Irene Bruun (AOF)
Underviser

Ivar Thomassen
Underviser

Jana Madsen
Underviser

Jannik Daniel Hessellund Janvier
Underviser

Jes Grand Graversen
Underviser

Karen Bjerregaard
Underviser

Karen Mathiasen
Underviser

Kirsten Berg
Underviser

Kirsten Dennild
Underviser

Kirsten Frisgaard
Underviser

Lene Blach Olesen
Underviser

Lene Brandt
Underviser

Lise Stagsted (AOF)
Underviser

Lone Beck
Underviser

Mai Broe Kobbersmed
Underviser

Margrethe Pedersen Sanggaard
Underviser

Marianne Haar
Underviser

Marie Luise Hauge Nielsen
Underviser

Mette Hallundbæk Ottosen
Underviser

Nanna Christina Kühle Maleskic
Underviser

Per Andersen
Underviser

Pernille Søndergaard Leth
Underviser

Signe Sengar
Underviser

Simon Leunbach
Underviser

Sonja Tarp
Underviser

Sophia Frovin Jensen
Underviser

Sten Bo Borg Pedersen
Underviser

Susi Kirstine Sommer
Underviser

Susanne Wolf
Underviser

Tanja Reinke Mikkelsen
Underviser

Tina Fyhn
Underviser

Torkild Bisgaard
Underviser

Vibeke Bruun
Underviser

Vigdis Jensen
Underviser

Aase Juul
Underviser

Andet personale

Bente Martensen
Rengøringsleder

Flemming Kühl
Teknisk serviceleder

Jacob Møller
Frivilligkonsulent

Jesper Høvenhoff Frandsen
IT support

Samuel Jensen
IT administrator

Thomas Hybel Brandstrup
Udviklingskonsulent

Thomas Larsen
Teknisk servicemedarbejder